Люди прагнуть знайти здоров’я і красу. Для цього вони докладаю максимум зусиль. Часом ці методи виявляються абсолютно безглуздими, хоча і вважаються корисними. Які правила здорового способу життя більше шкодять, ніж приносять користь, розповість UkrHealth з посиланням на МедікФорум.

Дезінфікуючі гелі

Ці засоби дуже популярні серед прихильників здорового способу життя. Так, гелі дозволяють позбутися шкідливих бактерій. Однак пам’ятайте, що вони можуть шкодити при надмірному їх використанні. Наприклад, вони сильно пересушують шкіру. Через це можуть утворитися зморшки і тріщини на шкірі.

До того ж подібні дезінфікуючі засоби сприяють тому, що віруси і бактерії стають більш стійкими.

Антибіотики

Не можна стверджувати, що такі медикаменти абсолютно марні. Вони вкрай ефективні в усуненні самих різних інфекцій, які не підвладні іншим лікам. Однак багато людей використовують їх без призначення лікаря, застосовують навіть при звичайній застуді, коли імунітет цілком сам може впоратися з недугою. Іншими словами, організм також стає менш стійким до інфекцій.

Ще одним негативним ефектом стає ризик вагітності. Деякі антибіотики знижують ефективність протизаплідних таблеток, через що небажана вагітність більш імовірна.

Вода в пляшках

Колись виробники були зацікавлені в тому, щоб заробляти гроші на воді в пляшках. З тих пір ця тенденція триває. Ми настільки звикли платити за це гроші, що навіть не здогадуємося, наскільки таке правило здорового способу життя може шкодити.

Справа в тому, що виробники знищують з фільтрованої води всі корисні мінерали, тим самим перетворюючи воду в даремний напій.

Болезаспокійливі

Прийом болезаспокійливих засобів для багатьох вимушена необхідність. Це стосується в основному людей, які невиліковно хворі і не можуть придушити біль без таких препаратів. Однак в більшості своїй пацієнти приймають їх з приводу і без. Лікарям часом вигідніше призначити такий медикамент, ніж використовувати гомеопатію. Адже медики отримують “відкати” від фармацевтичних компаній.

Риба

Морепродукти і риба можуть бути вкрай корисні, принаймні так вважають багато прихильників здорового способу життя. Однак це не завжди корисно. У деяких випадках перехід на такий вид білка загрожує негативними наслідками. Адже деякі види риб містять ртуть. Іноді риба шкодить через те, що неправильно оброблена і містить шкідливі компоненти.

Димедрол

Цей препарат активно використовують багато лікарів в своїх призначеннях, а пацієнти їм слідують. Довгий час вважалося, що його застосування безпечне для здоров’я. Однак деякі дослідження доводять зворотне. Так, з’ясувалося, що димедрол може призвести до розвитку хвороби Альцгеймера.

Без глютену

Є у багатьох прихильників здорового способу життя одне нібито важливе правило. Полягає воно в тому, щоб виключити глютен з раціону. Однак це неправильний підхід до харчування, якщо ви здорова людина. Відсутність глютену не означає, що продукт безпечний. Виключати його варто тільки тим людям, у кого на нього алергія.

Джерело: МедікФорум