Бігом сьогодні займаються багато, часто роблячи це виключно по-аматорськи. Вчені застерігають: при наявності ряду проблем зі здоров’ям пробіжки можуть шкодити.

Медики порадили всім любителям бігу проходити медобстеження і консультуватися з лікарем, щоб бути впевненими в нешкідливості пробіжок для свого організму.

У разі порушень зі здоров’ям активні пробіжки протипоказані, дану думку вчених опублікував портал Провінція.ру. Зокрема, на думку медпрацівників, активні тренування можуть погіршити стан людини при загостреннях хронічних хвороб.

Крім того, категорично протипоказаний біг людей з короткозорістю, а також при наявності симптомів глаукоми. У них пробіжки можуть спровокувати відшарування сітківки, заявили фахівці.

Читайте також:  Як зробити харчування здоровим: 9 продуктів, які дають організму до 10 г білка

Біг під час застуди теж може погіршити стан людини, хоча завзяті бігуни часто ігнорують цю небезпеку. Також не можна бігати при кашлі. В цілому до активних тренувань завжди варто приступати тільки після повного одужання у разі хвороби.

Проблеми дихальної системи, особливо хронічні хвороби легенів і бронхів, також внесені експертами до переліку чинників, що роблять пробіжки небезпечними. За словами лікарів, біг може призвести до загострення симптомом бронхіальної астми та легеневої недостатності.

Крім цього, пробіжки небажані для тих, хто страждає від проблем зі спиною і колінами, з суглобами. При артриті, остеоартрозі, остеохондрозі, міжхребцевої грижі заняття бігом можуть посилити негативні, руйнівні процеси, попередили наукові фахівці.

Читайте також:  Названі протиракові продукти, які здатні збільшити тривалість життя

Джерело: МедікФорум