Вченим з Німеччини вдалося виявити ген, який робить жителів північних країн більш схильним до нападів головного болю.

Напади мігрені можуть мати різні причини: стрес, гормональні зміни, певні продукти харчування. Однак детально багато механізмів не вивчені. Вченим з Інституту еволюційної антропології ім. Макса Планка (Лейпциг, Німеччина) вдалося визначити, як і чому у людей з’явилися головні болі у формі нападів. Докладно про дослідження повідомляє журнал PLOS Genetics.

Фахівці з’ясували, що генетичний варіант, пов’язаний зі здатністю адаптуватися до змін клімату, також викликає у людей схильність до мігрені. Поширення цього гена сталося після того, як предки сучасної людини покинули Африку близько 50 тис. років тому і перебралися в зону більш холодного клімату. Ген дав переваги для пристосування до нових природних умов, але приніс з собою і неприємності – напади мігрені.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну D взимку виникає у багатьох людей: як його впізнати

Мова йде про ген TRPM8, який містить будівельний план рецептора холоду. За останні 25 тис. років відповідний варіант гена значно поширився у людей, що живуть в Європі. Якщо у вихідців з Нігерії він представлений лише в 5% випадків, то у Фінляндії його носіями є 88% всіх жителів.

Джерело: МедікФорум