Виявилося, що зміна способу життя може всього за чотири місяці істотно поліпшити стан здоров’я і допоможе схуднути.

Фахівці з американського інституту серця з допомогою експерименту довели, що зміна способу життя здатне істотно полегшити стан пацієнтів з високим тиском. Причому, всього за 16 тижнів.

Для участі в експерименті запросили три групи чоловіків і жінок у віці від 40 до 80 років. У всіх них була зайва вага і підвищений тиск. Таким вважається тиск вище 130/80, присутній у пацієнта на регулярній основі.

Вчені розділили випробовуваних на групи випадковим чином і для кожної розробили особливі рекомендації. Перша група перейшла на дієту, що сприяє регуляції тиску – були знижені кількість солі, солодощів і червоного м’яса. Також перша група тричі на тиждень відвідувала спортивні заняття. Друга група дотримувалася корисної для серця дієти, але не займалася спортом, а третя група продовжувала вести свій звичний спосіб життя. При цьому всі випробувані на час експерименту перестали приймати ліки від тиску.

Через 16 тижнів виявилося, що пацієнтам з першої групи вдалося досягти відмінних результатів – всі вони скинули вагу і знизили свій тиск. Після експерименту лише 15% учасників з першої групи знову почали приймати ліки, решта тепер почувають себе чудово без всяких таблеток. В інших групах суттєвих позитивних змін відзначено не було.