Громадські туалети і громадський транспорт, сушарки для рук, сенсорні екрани і кілька інших місць приховують найбільшу чисельність мікробів. Про це повідомляє прес-служба Focus.de.

Медики рекомендують дотримуватися особливої обережності, торкаючись поверхонь наступних місць.

Туалет. Якщо ситуація така, що відвідування громадського туалету виявляється неминучим, люди зазвичай прикладають всі зусилля, щоб не торкатися сидіння унітазу. Але насправді ополіскувачі, сушарки для рук та інші предмети, розташовані в таких місцях, значно більше забруднені патогенними мікробами, ніж сидіння унітазу.

Жінкам, у свою чергу, важливо знати, що коли вони не сідають повністю при сечовипусканні, для них підвищується ризик інфекції сечовивідних шляхів, оскільки їх сечовий міхур при цьому спорожняється не повністю.

Громадський транспорт. Згідно з дослідженням Ноттінгемського університету, користувачі громадського транспорту в шість разів частіше піддаються респіраторним інфекціям, ніж люди, які подорожують на машині, велосипеді чи ходять пішки. Тим не менш, медики вважають, що ручки в автобусах і поїздах не страшні для людей, які беруться за них навіть голими руками, за умови, що ті регулярно миють руки і не торкаються обличчя.

Тренажерний зал. Спітнілі тіла та обладнання для фітнесу – ідеальне середовище для розмноження бактерій. Обстеження гантелей і кардіотренажерів показують, що на них мешкають мікроорганізми, які можуть викликати шлунково-кишкові, дихальні або сечові розлади.

Готель. Ми всі очікуємо певних гігієнічних стандартів від готельних номерів, адже вони, як відомо, регулярно прибираються. На жаль, готельні килими, раковини і матраци є улюбленим місцем проживання бактерій. У свою чергу дослідження, яке проводилося в США показало, що стійкі до антибіотиків мікроби можуть гніздитися в готелях на телефонах і на сторінках телефонних книг.

Сенсорні екрани. Смартфон завжди поруч, і ми завжди до нього торкаємося. Але також ми торкаємося до забруднених екранів в громадських місцях – наприклад, коли «спілкуємося» з банкоматами. За словами професора мікробіології Рейніра Муттерса з університетської лікарні Марбурга, на таких дисплеях може збиратися суміш цвілі, вірусів грипу та діареї.

Віруси і бактерії можуть також ховатися в будинках. Не тільки громадські місця, але і ваше житло може приховувати бактеріальні пастки. Особливо багато патогенів люблять селитися на дверних ручках, вимикачах світла і пультах управління.