Неприємну манеру скреготати зубами уві сні можна придбати практично в будь-якому віці в силу різних факторів. І хоча , за словами лікарів , від самого скрипіння зубами позбутися не складно , з приводу виникнення такої звички краще звернутися до психолога.
 
Справа в тому , що скрипіти зубами уві сні людина може почати через підвищення нервового напруження. Швидше за все , в його житті виникли ситуації , що змушують зайво переживати з того чи іншого приводу . Тому при появі зубовного скреготу доцільніше звернутися до психолога – це допоможе дослідити глибинну причину проблеми і позбутися від неї.
 
Що стосується самого скрипіння , то експерти кажуть , що відучити себе від такої звички досить нескладно. Фахівці рекомендують такий спосіб як техніка «негативного зворотного зв’язку». Для її освоєння необхідно протягом двох-трьох тижнів перед сном міцно , до болю , стискати зуби на кілька секунд. Якщо проробляти цю вправу щовечора по п’ять разів , мозок запам’ятає біль від здавлювання , що надалі буде відбивати бажання скрипіти зубами , запевняють медики. Як тільки людина у сні спробує рефлекторно зціпити зуби , його мозок згадає про біль і включить захисні механізми.
 
Скрипіння зубами , або бруксизм , багато в чому загадкове явище для науки – вченим складно чітко назвати причини його виникнення , розглядаючи в якості робочих гіпотез кілька версій (стоматологічні проблеми , м’язові судоми , стрес і т.д.). Всупереч існуючій думці про те , що скрип зубів у сні є вірною ознакою наявності глистів , ніякої наукової бази під цим поданням немає.