Медики вважають, що робота в цей день не приносить здоров’ю шкоди, але за однієї умови – якщо вона кохана.

“Якщо робота цікава і людина виконує її хоч і з напругою, але із задоволенням від отриманих результатів, то в кінці робочого дня втома супроводжується задоволенням, позитивним емоційним станом. Це направляє фізіологічні процеси в сприятливе русло і підсилює резервні можливості організму”, – говорить доктор медичних наук Олексій Умрюхін.

При цьому, якщо робота нелюба, то як і в будь-який інший день, вона додасть втоми і дратівливості, що негативно позначиться на новорічному настрої. Також йде справа і зі святкуванням Нового року. Якщо свято бажане, то і втоми не буде, а от якщо настрою немає, то безсонна ніч остаточно виб’є з колії.

Одна безсонна ніч не страшна

“У будь-якому випадку, після роботи 31 грудня і подальшого святкування Нового року людині слід відіспатися. Загальна рекомендація, прийнята за результатами дослідження механізмів сну, — в середньому для нормального самопочуття людина повинна спати не менше восьми годин на добу. Кількість годин сну після свята слід визначити, враховуючи режим сну останніх п’яти-семи діб. Якщо людина не досипала у ці дні, то їй потрібно збільшити тривалість свого сну 1 січня і в наступні дні, щоб заповнити накопичений дефіцит”, — пояснив Умрюхин.