Судинна деменція є другою за поширеністю формою деменції після хвороби Альцгеймера.

Судинна деменція – один із різновидів деменції, при якій виникають проблеми з кровотоком у головному мозку (особливо у дрібних судинах). Це друга за поширеністю форма деменції після хвороби Альцгеймера, яка може прогресувати повільно і поетапно – даному типу деменції властиво меншою мірою проявляється порушення пам’яті, вони типові для хвороби Альцгеймера.

Виникнення симптомів судинної деменції залежить від типу та локалізації ушкодження в головному мозку. Ось що може статися.

Зниження розумової працездатності. Постраждалим буває важко зосередитись, уважно слухати, підібрати потрібні слова, складно говорити та орієнтуватися.

Перепади настрою. Пацієнти із судинною деменцією швидко перемикаються між сміхом та плачем – це може відбуватися і без супутніх емоцій. Також людям із деменцією бувають властиві депресивні стани.

Зміна звичної діяльності. Захворілі часто мають труднощі з концентрацією уваги, їм стає важко займатися простими повсякденними справами, які раніше не викликали жодних проблем.

Зниження енергії. Іноді люди почуваються млявими аж до апатії.

Вертиго. Деякі хворі іноді відчувають запаморочення.

Неврологічні розлади. Можуть виникати хиткість під час ходьби, уповільнення рухів. Постраждалі люди стають схильними до падіння.

Незвичні відчуття. Почуття оніміння, паралічу може бути симптомом судинної деменції.

Проблеми із сечовим міхуром. Одним із початкових симптомів можуть бути надто сильні позиви до сечовипускання, нетримання сечі.

Лікарі відзначають, що на виникнення судинної деменції можуть впливати куріння, малорухливий спосіб життя, надмірна вага, зловживання алкоголем, а також наявність деяких захворювань, включаючи гіпертонію, цукровий діабет, миготливу аритмію. Крім того, захворювання мозку може бути спадковим.