Коричневий рис відрізняється від білого рису тим, що він містить усі три частини зернового ядра, а саме висівки, зародок і ендосперм. У той час як перший і другий шари заповнені клітковиною та іншими поживними речовинами, третій шар складається в основному з крохмалю. Цей третій шар – те, що залишається після того, як коричневий рис переробляється в білий. Читайте про 3 причини, чому вам варто замінити білий рис на коричневий.

Користь коричневого рису

Низький глікемічний індекс і контроль рівня цукру в крові

Коричневий рис має низький глікемічний індекс, тому він не викликає сплесків цукру після вживання в їжу. Також вважається, що коричневий рис знижує рівень холестерину, покращує травлення, сприяє запобіганню утворення тромбів.

Читайте також:  Розмір цієї частини тіла впливає тривалість життя

Поліпшення когнітивних функцій

Недавнє дослідження, опубліковане в BMC Complementary and Alternative Medicine, показало, що багатий поживними речовинами коричневий рис може покращити когнітивну дисфункцію в мишачої моделі хвороби Альцгеймера. Коричневий рис не тільки надає профілактичну дію проти когнітивних порушень, але також знижує рівень амілоїду – B в мозку.

“Амілоїд-B являє собою фрагмент білка, який зазвичай асоційований з хворобою Альцгеймера. Вважається, що накопичення цього фрагменту в мозку порушує міжклітинну зв’язок і активує імунні клітини, викликаючи запалення. Цей імунний процес в кінцевому підсумку руйнує клітини головного мозку, що призводить до зниження когнітивних функцій і виникненню хвороби Альцгеймера”, – йдеться в дослідженні.

Читайте також:  Сечова кислота впливає на схильність до небезпечного порушення в серці

Імунна та ендокринна система

Поживні речовини і сполуки в коричневому рисі також можуть допомогти в профілактиці деяких захворювань. Коричневий рис багатий вітамінами групи В, залізом, магнієм і селеном, які беруть участь у різних біологічних функціях – від імунної відповіді до регуляції щитовидної залози та утворення нових клітин. Ці поживні речовини разом з різними класами фітонутрієнтів допомагають знизити ризик хронічних захворювань, таких як хвороби серця, інсульт і діабет 2 типу.