ГоловнаНовини Здоров'яЛікарі розповіли, чим загрожує вживання найгострішого перцю у світі

Лікарі розповіли, чим загрожує вживання найгострішого перцю у світі

Лікарі розповіли, чим людині може загрожувати вживання найгострішого перцю в світі. Йдеться про сорт “Каролінський жнець”, занесений до Книги рекордів Гіннесса через свою пікантність.

сорт "Каролінський жнець"

Найчастіше зазначений перець використовують в рамках виробництва сльозогінного газу, проте деякі вирішуються спробувати овоч. Медики попереджають, що продукт може надавати на організм негативний вплив, порівнянне з отруйними речовинами. Всьому виною капсаїцин, чия концентрація в сорті “Каролінський жнець” зашкалює.

На сторінках видання BMJ згадується випадок, коли житель Нью-Йорка потрапив в медустанову зі скаргами на сильний головний біль і сильне печіння в області шиї. Виявилося, що через згаданий перець мало місце різке звуження артерій, і це ледь не спровокувало летальний результат.

Читайте також:  Названий вік, який ідеально підходить для схуднення

Пекучість овоча також залежить від вмісту в ньому алкалоїдів. Рівень останніх оцінюється за допомогою шкали Сковілла. Наприклад, в табаско міститься близько 7-8 тисяч одиниць, у випадку з кайенским перцем це близько 50 тисяч одиниць, тоді як у “Каролінського Женця” мова йде про показник в 2,2 млн. Ті, хто вирощують продукт, взаємодіють з ним виключно в захисних костюмах.

Якщо з’їсти один-два плоди, то особливої шкоди організм не отримає. Однак якщо часто включати такий перець в раціон, можна зіткнутися із запаленням слизової шлунково-кишкового тракту, гастритом або навіть виразкою.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News