Медики попереджають, що зручна в приготуванні розчинна кава може провокувати проблеми зі здоров’ям – в цьому напої містяться потенційно небезпечні сполуки. Найбільше шкоди може принести дешева порошкова кава, стверджують експерти.

Розрізняють кілька видів розчинної кави, і з них найменш шкідливим є сублімована. Таку каву отримують за допомогою технології, яка має на увазі настоювання кавових зерен з подальшим заморожуванням, випаровуванням і зневоднення у вакуумі.
Цей спосіб дозволяє зберегти аромат, колір і смак натуральної кави.

Що стосується порошкової розчинної кави, в її складі нерідко можна виявити додані виробниками ячмінь, цикорій, ароматизатори, барвники та інші аж ніяк не самі корисні для організму речовини. Фахівці застерігають: вживання такого напою може спровокувати різні порушення – наприклад, збої у здорових функції ШКТ, набряк легень, алергічні реакції.

Інший вид розчинної кави – гранульований – експерти також вважають досить небезпечним. Для отримання гранул порошкова кава обробляється гарячою парою, і це на думку експертів практично повністю позбавляє кавові зерна корисних властивостей. Крім цього, в гранульованій розчинній каві також додають ароматизатори, кавове масло.

Вчені застерігають про те, що регулярне вживання розчинної кави здатне стати фактором гормонального збою. За їх словами, в такому напої міститься “близько сотні різних сполук, які становлять реальну загрозу для здоров’я”.

Раніше ми писали про те, які напої можуть давати омолоджуючий ефект.