Мед вважається корисним продуктом, оскільки містить безліч вітамінів і мікроелементів. Однак навіть у нього є протипоказання, на які з посиланням на медиків звернули увагу автори болгарського порталу Actualno.

Мед може ставати причиною дискомфорту в животі, зловживання продуктом загрожує появою хворобливих відчуттів і діареї. Оптимально з’їдати не більше двох столових ложок в день. Трапляється і так, що бджоли збирають токсичний мед, наприклад, коли пилок їм дають отруйні рослини дельфініум і рододендрон.

Утриматися від вживання продукту рекомендовано тим, у кого є проблеми з шлунково-кишкового тракту. Мед також здатний провокувати розвиток алергічних реакцій, що особливо актуально для тих, хто і так болісно реагує на пилок. Найбільш виражений негативний ефект спостерігається при включенні в раціон пізньолітніх сортів.

Алергікам краще купувати мед у великих виробників, тоді вище шанс, що продукт позбавлений від залишків пилку. Серед небезпечних наслідків алергічної реакції медики виділяють набряк гортані і анафілактичний шок.

Обережніше з медом бажано бути і особам з гіпотонією, оскільки він може знижувати артеріальний тиск. При такому стані рекомендовано їсти продукт ввечері перед відходом до сну.

Акуратно вживати мед потрібно і людям з підвищеним цукром в крові, оскільки там міститься багато вуглеводів. Те ж стосується і осіб з надмірною вагою. Через продукту є ризик набрати додаткові кілограми. Замінювати медом цукор в напоях не варто, з нагріванням вище 45 градусів все його корисні якості сходять нанівець.