Основною причиною передчасної смерті в усьому світі є серцево-судинні захворювання. Їх жертвами найчастіше стають люди старше 40 років.

Вчені з Європейського товариства кардіологів провели дослідження, в якому взяли участь 500 тисяч осіб старше 40 років. До моменту початку роботи у деяких з них вже були діагностовані захворювання серцево-судинної системи або їх високий ризик.

Фахівці вивчали інформацію про діагнози і спосіб життя учасників дослідження. Як виявилося, визначальним фактором для профілактики передчасної смерті є помірні фізичні навантаження.

Причому, люди, у яких вже є проблеми, отримують від занять спортом більше користі, ніж здорові. Для тих, хто вже має діагноз, ймовірність передчасної смерті знижується на 14% при регулярних помірних навантаженнях в порівнянні з тими, хто має проблеми з серцево-судинною системою і не займається спортом.

Для здорових людей фізичні навантаження знижують ризик передчасної смерті на 7%. До помірних навантажень відносяться, наприклад, піші прогулянки, біг, фітнес, плавання, заняття на тренажерах без використання важкої ваги.

Подібні результати отримали дослідники з Південної Кореї. Вони прийшли до висновку, що піші прогулянки по 30 хвилин п’ять разів на тиждень знижують ризик передчасної смерті в два рази в порівнянні з тими, хто нехтує будь-якими навантаженнями.