Якщо лягати і вставати приблизно в один і той же час кожен день, ви будете краще спати. Цей і ще дев’ять доступних порад допоможуть впоратися з безсонням.

Створіть спокійну обстановку для сну

Ваша спальня повинна бути спокійним місцем для відпочинку і сну. Слід контролювати температуру, освітлення і шум, щоб обстановка в спальні допомагала вам заснути. Якщо у вас є домашня тварина, яка спить з вами в кімнаті, подумайте про те, щоб перемістити його в інше місце, якщо він часто турбує вас ночами.

Переконайтеся, що ваше ліжко зручне

Важко заснути на занадто м’якому або занадто жорсткому матраці або на занадто маленькому або старому ліжку, повідомляється на сайті Національної служби охорони Здоров’я Великобританії (National Health Service, NHS).

Читайте також:  Онколог пояснив, чому не варто робити МРТ всього тіла без показань

Регулярно займайтеся спортом

Помірні вправи на регулярній основі, такі як плавання або ходьба, допомагають зняти напругу, що накопичилася за день. Але переконайтеся, що ви не виконуєте енергійні вправи, такі як біг або силові, перед сном, так як це може перешкодити вам заснути.

Скоротіть споживання кофеїну

Скоротіть кількість кофеїну в чаї, каві, енергетичних напоях або колі особливо ввечері. Кофеїн заважає процесу засипання, а також перешкоджає глибокому сну. Замість цього випийте теплий напій з молоком або трав’яний чай.

Відмовтеся від їжі і алкоголю перед сном

Занадто багато їжі або алкоголю, особливо пізно вночі, може порушити ваш режим сну. Алкоголь може спочатку допомогти вам заснути, але пізніше вночі він здатний викликати безсоння.

Читайте також:  Цей нічний ритуал дозволить покращити пам'ять та здоров'я мозку

Не паліть

Нікотин-стимулятор. Людям, які курять, потрібно більше часу, щоб заснути, вони частіше прокидаються і часто мають більш порушений сон.

Постарайтеся розслабитися перед сном

Прийміть теплу ванну, послухайте тиху музику або займіться легкою йогою, щоб розслабити розум і тіло.

Забудьте про плани

Якщо ви схильні лежати в ліжку і думати про все, що вам потрібно зробити завтра, виділіть час перед сном, щоб скласти плани на наступний день.

Якщо не можеш заснути, – вставай

Якщо ви не можете заснути, не турбуйтеся про це. Вставайте і робіть що-небудь розслаблююче, поки знову не відчуєте сонливість, а потім поверніться в ліжко.

Читайте також:  Топ-3 продуктів, що відновлюють здоров'я очей