Артрит та артроз помітно знижують якість життя людини. Зменшити ризик захворювань допоможе нескладна профілактика, вважають лікарі-травматологи Максим Смола та Олексій Зінченко. Вони дали кілька порад із цього приводу.

Смола пояснив, що артроз та артрит вражають будь-які суглоби людини. Різниця в тому, що артроз – це хронічне незапальне захворювання, яке характеризується стійкими дистрофічно-дегенеративними змінами суглобів, а артрит – це класичний варіант запалення з больовим синдромом, набряками, зміною шкірних покривів, що призводять до дисфункції суглобів.

Як попередити розвиток артрозу та артриту

Перше правило профілактики – правильне харчування. Раціон має бути багатий вітамінами, мінеральними речовинами та амінокислотами. Друге правило – уникати переохолодження, оскільки воно негативно впливає на суглоби.

Для здоров’я суглобів значення має і носіння правильного взуття: стійкого, не надто вузького, на невеликому підборі. Крім того, улюблена поза поза сидіти нога на ногу також може підвищити ризик розвитку артрозу, тому краще її уникати.

Також для здоров’я суглобів слід зберігати фізичну активність, наголосив Зінченко. Однак навантаження мають бути безпечними. “По можливості слід виключити ударно-стрибкове навантаження, тобто рухи мають бути плавними, м’язи, що оточують суглоб, повинні бути міцними”, – пояснив фахівець.

Крім цього, слід підтримувати здорову вагу, зміцнювати м’язи-стабілізатори суглоба та м’язовий корсет загалом за допомогою лікувальної фізкультури.