Фахівці сайту LifeHunters вирішили опитати групу зі 100 людей похилого віку, які розкрили головні секрети довгого життя. Звіт про дослідження навела нігерійська версія газети The Sun.

Насамперед фахівці зазначили, що чоловіки і жінки, які змогли досягти 100-річчя, мають позитивне мислення і ставлення до життя.

Крім того, всі вони повідомляли, що відчувають себе на 20–30 років молодше за цей вік, що підтверджувалося біомаркерами, наприклад рівнем артеріального тиску, м’язовою та кістковою масою, а також фізичною формою. Ці показники у довгожителів відповідали швидше тому віку, на який вони почували себе, а не реальному.

Цікаво, що серед групи пенсіонерів також не знайшлося жодного “фаната здорового способу життя”, але вони без винятку харчувалися простою домашньою їжею.

Ще однією загальною рисою людей, які прожили 100 і більше років, виявилися міцні та позитивні сімейні стосунки. Літні люди завжди говорили про сім’ю з ніжністю, навіть якщо подружжя померло кілька десятиліть тому. При цьому довгожителів не можна назвати людьми, які “застрягли в минулому”, – опитані активно цікавляться сучасним життям та навчаються чогось нового.

Експерти вважають, що добрі спогади, розумова активність, а також цікавість підтримують людей похилого віку і продовжують їхнє життя.