Від високого рівня холестерину страждають багато хто. І проблема в тому, що якщо це не лікувати, можуть виникнути небезпечні ускладнення.

За словами доктора медичних наук та кардіолога медичного центру Dignity Health St. Mary Ніхіла Капура, підвищений рівень холестерину може призвести до інсульту, розвитку хвороб серця, судин.

Серед факторів, що впливають на рівень холестерину, виділяють спадковість, сімейну історію, неправильне харчування, цукровий діабет та ін.

Визначити, чи занадто високий рівень холестерину у вашому організмі, можна з допомогою аналізу крові. Є спеціальний тест на рівень холестерину. Він допомагає дізнатися рівень «хорошого», «поганого» та загального холестерину у крові.

А ще підвищений холестерин може ніяк не проявляти себе. Але куріння, ожиріння, цукровий діабет, надмірна вага збільшують ймовірність розвитку цього стану.

Найпростішими та найефективнішими способами знизити холестерин вважаються регулярні фізичні навантаження, обмеження вживання алкоголю, вживання продуктів, корисних для серця.