Тромбози можуть протікати безсимптомно, попереджають лікарі. Як же визначити наявність тромбу?

Тромби є згустками крові, що формуються в судинах при пошкодженні стінок. При підозрі на венозний тромбоз потрібно обов’язково звертатися до лікаря, розповів виданню “Аргументи і факти” хірург Сергій Чубченко. Якщо великий тромб проникне з кровотоком в легені і закупорить легеневу артерію, людина може швидко загинути.

Експерт повідомив, як визначити наявність тромбу.

“Поява тромбу у венах – це гострий стан. Проявлятися він може різноманітно, від набряку кінцівки і розпираючих болів до повної відсутності яких би то не було скарг”, – зауважив Чубченко.

Читайте також:  Чи потрібно мити курячі яйця: думка дієтолога

Лікар-флеболог, хірург Федір Шпаченко, також відзначив здатність тромбозів протікати безсимптомно. За його словами, скарги пацієнтів варіюються в залежності від місця утворення тромбу, тривалості процесу.

“Основним симптомом тромбозу глибоких вен є біль в нозі, а саме – в області литкового м’яза. При утворенні тромбу в глибоких венах нижніх кінцівок шкіра може набувати червонуватий або блакитний відтінок”, – пояснив фахівець.

Лікар додав, що тромбозу завжди передують певні порушення. Він виділив варикозне розширення вен на ногах. Якщо воно є в наявності, набрякають і болять ноги, це збільшує ймовірність тромбозу.

“Якщо варикоз є, слід звертати увагу на ущільнення, у венах. Ущільнення можуть свідчити, що у венах вже утворилися тромби”, – поділився Шпаченко.

Читайте також:  Названо найбільшу небезпеку щоденного прийому невеликих доз пива