Фахівці школи молекулярної біології Університету штату Вашингтон в США, провівши ряд фундаментальних досліджень, з’ясували, які ще небезпеки для людського організму, крім уже відомих науці, можуть приховувати в собі сонячні промені.

Як повідомляється в роботі вчених, вплив ультрафіолету викликає раніше невідомий тип пошкоджень в людській ДНК. Як випливає з прес-релізу Phys.org, все це призводить до агресивного раку шкіри.

Дослідники опромінювали дріжджові клітини 150 колоній світлом ультрафіолетових ламп протягом восьми секунд 15 разів протягом місяця. Після цього з клітин була виділена ДНК, яку піддали повногеномному секвенуванню, тобто встановили повну нуклеотидну послідовність в подвійному ланцюзі.

Читайте також:  Здоров'я Ілона Маска: мільярдер розповів, як покращити сон - «це велика справа»

Вченим вдалося таким чином ідентифікувати близько 50 тисяч мутацій, викликаних ультрафіолетом. З них близько половини виявилися пов’язані з розвитком меланоми.

За словами біологів, до останнього часу вважалося, що пошкодження сонячними променями обмежуються двома підставами ДНК: цитозином (С) або тиміном (Т). Однак проведена робота виявила, що мутації також іноді зачіпають аденін (А). При цьому навіть одноразове і короткочасний вплив ультрафіолету – в також викликає атипові мутації.

Меланома, або рак шкіри, є однією з найбільш фатальних злоякісних пухлин, оскільки швидко призводить до формування метастазів. Основною причиною виникнення даного захворювання вважається тривале перебування під прямими сонячними променями.

Читайте також:  Що може дати щоденна ходьба пішки: 4 потужні оздоровчі ефекти