Харчуватися часто , але потроху , – і використовувати цей прийом з метою схуднення досить часто рекомендують самі дієтологи. Але чи так вже насправді ефективний цей популярний прийом ?
 
Свіже дослідження показало , що дробове харчування може не тільки не допомогти при ожирінні , але іноді ще виявляється надзвичайно небезпечним для здоров’я людини. Про те , чому не варто використовувати цей спосіб харчування , лікарі розповіли на Міжнародній конференції ендокринологів в Ліверпулі.
 
У ході своєї роботи вчені встановили , що дробове харчування збільшує ризик почати набирати вагу , а також сприяє підвищенню в крові рівня ендотоксинів – речовин , які активізують запальні реакції. Також цей тип харчування може провокувати метаболічні розлади , не виключають медики.
 
Зрештою , як встановили лікарі , на обсяг калорій , які людина спалює за добу , частота прийомів їжі не впливає. З’ясувалося , що люди , які їли по трохи і часто , і люди , які харчувалися багато і рідко , витрачали приблизно один обсяг енергоресурсів. Але дослідників насторожило , що у добровольців із зайвою вагою , що харчувалися по п’ять разів на день , був більш високий рівень ендотоксинів в крові в порівнянні з тими , хто їв лише двічі за добу.
 
Медики підкреслюють , що для підтримки здоров’я і нормалізації ваги важливі не обсяги та частота споживання їжі , а калорійність продуктів і витрата енергії. Щоб не турбуватися про проблеми з вагою , потрібно витрачати енергію не меншу споживаних калорій.

Читайте також:  Ці рослинні олії викликають запалення та підвищують ризик утворення тромбів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧИ МОЖНА ЇСТИ ПІСЛЯ 18-00?