Вчені з’ясували , що вживання великої кількості фруктів є досить ефективним захистом від передчасної кончини. Лікарям і раніше була відома користь дарів природи – продуктів рослинного походження. Але свіже дослідження показало , що навіть медики не уявляли собі , наскільки сильний вплив роблять овочі та фрукти на організм людини.
 
Вчені заявили , що , залежно від кількості фруктів в раціоні , може змінюватися ступінь уразливості організму перед хворобами. Так , люди , що з’їдають сім або більше порцій фруктів у день , мають більшу стійкість перед раком , хворобами серця та іншими проблемами зі здоров’ям. Жертвами передчасної смерті вони стають майже в два рази рідше в порівнянні з людьми , які до фруктів байдужі і майже їх не вживають.
 
Фахівці з університетського коледжу Лондона (Велика Британія) вивчали харчові звички , тривалість життя і схильність різним хворобам серед 65 тисяч жителів Англії . Щорічно в період з 2001 по 2013 роки їх опитували соціальні служби Сполученого Королівства.
 
Проаналізувавши зібрані дані , вчені порівняли тривалість життя у людей з різною дієтою і виявили цікаву особливість . З’ясувалося , що вживання фруктів відігравало важливу роль в тривалості життя : навіть з урахуванням всіх побічних чинників , включаючи вік , стать, вага і шкідливі звички , фрукти допомагали людям жити помітно довше за інших. Як з’ясувалося , навіть 3 порції фруктів в день знижують ризик передчасної смерті на 13 відсотків.

«Ми добре знаємо , що фрукти та овочі корисні для нашого здоров’я , однак відкритий нами ефект від їх споживання вражає уяву. Суть цього відкриття така – незалежно від вашого віку , чим більше фруктів ви їсте , тим менше шансів у вас померти. Ефект від овочів ще вищий , однак і фрукти надають помітний внесок у здоров’я . Тому , любителів овочів можуть гризти морквину , а інші люди можуть налягати на банани » , – цитує вчених Journal of Epidemiology & Community Health .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ПРОЖИТИ ДОВГО?

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News