Кашу, зварену з якоїсь однієї крупи, не слід їсти щодня, вважають фахівці.

Виявляється, багато каш, що містять цінні для здоров’я мікроелементи і вважаються корисними, не підходять для щоденного вживання.

Кукурудзяна. Маючи низку плюсів, така каша може негативно позначатися на організмі – насамперед через те, що є алергенним продуктом, здатним викликати появу неблагополучних симптомів. Крім того, кукурудзяній каші властивий високий ГІ (глікемічний індекс), тобто після її поїдання в крові різко збільшується вміст глюкози. Людям з предіабетом та діабетом цю кашу їсти не слід.

Пшоняна. Просо містить сполуки, що перешкоджають йодному обміну. З цієї причини каша з пшонки не повинна бути присутня у щоденному раціоні, а також у харчуванні людей, у яких є проблеми з дефіцитом гормонів щитовидної залози (гіпотиреоз). При підвищеній кислотності шлунка або при гастриті, виразці пшоняна каша також може погіршити самопочуття.

Рисова. Білий, звільнений від оболонки рис у свіжозвареному вигляді – це багате джерело вуглеводів, що легко засвоюються, швидко підвищують рівень цукру в крові. Вживання рисової каші може шкодити діабетикам і людям, схильним до повноти – її регулярне поїдання лише посилить їхні проблеми. Крім того, білий рис, що часто поїдається, підвищує ризик утворення каменів у нирках.

Вівсяна. Овес містить фітинову кислоту, що має властивість уповільнювати всмоктування кальцію. Якщо є вівсянку щодня, це може призвести до зниження вмісту мікроелемента, необхідного для здоров’я кісток і розвинених м’язів. Як наслідок, підвищується ризик остеопорозу.

Манна. Така каша позбавлена клітковини, тобто всмоктування поживних речовин із неї відбувається дуже швидко. Оскільки в основному це вуглеводи, після з’їденої манки різко збільшується рівень цукру на крові. Якщо вона використовується часто, наслідком цього стає набір зайвих кілограмів та формування інсулінорезистентності – порушення, що веде до розвитку діабету 2 типу. До того ж манна каша, яка готувалася на молоці, перешкоджає нормальному засвоєнню заліза.