Нова публікація в The Daily Mail інформує про завершення наукової роботи, в ході якої вчені знайшли підтвердження того, що фізична активність сприяє продовженню життя. При цьому, як змогли переконатися фахівці, не потрібно щодня відвідувати спортзал – для збільшення тривалості життя досить помірної активності.

В рамках дослідження автори проаналізували дані про стан здоров’я 75 тисяч жінок у віці 40-70 років, з якими медики зустрічалися кожні два-три роки. Ці спостереження показали, що серед жінок, які починали регулярно займатися спортом, знижувалася вірогідність деяких небезпечних захворювань, що збільшувало їх життєвий потенціал.

Зокрема, у таких жінок ризик розвитку раку скоротився на 13%, серцево-судинних захворювань – на 17%. Загальний тонус організму у них підвищився на 20%. Але найбільш оптимістичними показниками здоров’я, за словами вчених, відрізнялися ті, хто був фізично активний з юності. Ці жінки менше скаржилися на проблеми зі здоров’ям у зрілому віці, констатували дослідники.

Читайте також:  Відеоігри роблять дітей розумнішими

Примітно, що, говорячи про фізичну активність та занять спортом, фахівці мають на увазі зовсім невисокий рівень навантажень. Під регулярною фізичною активністю мається на увазі хоча б одне тренування в тиждень протягом трьох місяців, відзначили експерти.

Джерело: MedikForum