Класичне, здавалося б, блюдо для здорового сніданку – вівсяна каша – виявилася розкритикована фахівцями. Саме для ранкового прийому їжі вівсянка і не підходить, вважають вони.

Вівсяна каша не підходить для сніданку, оскільки у цій страві міститься фітинова кислота, уповільнююча процес пробудження, пише про висновки вчених «OaNews». Для людини її корисніше їсти в денний час, дають рекомендацію експерти.

Фітинова кислота, за словами науковців, володіє й іншою неприємною для людського організму особливістю – вона може затримувати засвоєння кальцію, через що підвищується ризик виникнення проблем з кістками і суглобами. Але це не означає, що від вживання вівсянки краще відмовитися зовсім.

Вівсяна каша, приготовлена з цільних зерен, володіє цілим рядом корисних властивостей завдяки клітковині, вітамінам і мінералам, що містяться в ній. Овес містить багато фолієвої кислоти, вітаміну А, та вітамінів групи В, аскорбінової кислоти, вітаміну Е. Її вживання надає стимулюючу дію на функціонування кишечника.

Але вчені відзначають, що їсти її потрібно грамотно. Вони радять не вживати вівсяну кашу постійно, день у день. На їхню думку, вівсянку слід чергувати з кукурудзяною, пшоняною кашами і гречкою.

Що стосується сніданку, то для збереження фізіологічного тонусу фахівці порадили віддавати перевагу продуктам, багатим білком і корисними жирами. Яєчня, бутерброд з сиром, відварна курятина – ось на їхню думку відмінні страви на самому початку дня.