Американські вчені з Університету штату Флорида представили дані про те, що ефективно допомагає зберігати фізичну рухливість в літньому віці, знижуючи при цьому ризик отримання травми. Запропонований дослідниками метод досить простий – потрібно регулярно виконувати вправи на розтягування м’язів.

Щоденні півгодинні розтяжки дозволяють літнім людям зберігати фізичне здоров’я, заявили фахівці з США. Перш ніж зробити такий висновок, вчені здійснили серію експериментів на щурах.

В ході проекту п’ять разів на тиждень тваринам проводилися півгодинні сеанси розтяжки м’язів. Впливу піддавалася одна гомілка, друга залишалася незайманою. Перевіривши стан тварин через чотири тижні, вчені виявили: у лапах, на яких виконувалася розтяжка, значно покращилися показники артерій у нижній частині порівняно з лапами, на яких гомілку не розтягувалася. За словами дослідників, сеанси розтягування посприяли збільшення кількості капілярів у м’язах.

Читайте також:  Які овочі потрібно їсти, щоб закривати денну норму по клітковині?

Отримані дані вчені прокоментували у відношенні до людського організму. Вони переконані, що позитивний ефект від вправи на розтяжку може принести багато користі в літньому віці.

Зокрема, за словами авторів роботи, нескладні вправи на розтяжку можуть стати хорошим засобом боротьби з хворобою периферичних артерій, при якій виникають порушення кровообігу кінцівок, зменшують їх функціональність і підвищує тим самим ризик травмуватися.

«Щоденна нетривала розтяжка може виявитися дуже корисною для людей похилого віку з порушенням роботи нижніх кінцівок, особливо в тих випадках, коли ходьба викликає труднощі, і мобільність людини вже істотно знижена», – констатували фахівці.

Читайте також:  Названо шість ознак небезпечно підвищеного рівня цукру в крові