Не тільки куріння сигарет, але і несприятлива дієта, багата жирами тваринного походження підвищує ризик розвитку раку легенів, дуже небезпечного раку, повідомляє “Journal of Clinical Oncology”.

Показує мета-аналіз 10 досліджень, яким охоплено 1,4 млн. чоловік в США, Європі і Азії, з яких 18,8 тис. захворіли на рак легені. Дослідники під керівництвом доктора Даксії Ю з Vanderbilt University Medical Center в Нешвіллі проаналізували, що дієта може впливати на розвиток раку легенів, основною причиною якого є паління тютюну.

Виявилося, що навіть некурящі, які споживають велику кількість несприятливих для здоров’я насичених жирних кислот, що містяться, наприклад, у вершковому маслі або м’ясі, на 14%. більше схильні до ризику виникнення раку легенів.

Читайте також:  Лікар назвав симптоми, які дозволяють вчасно дізнатися про пневмонію

Такого роду несприятлива дієта – ще на 15 відсотків збільшує ризик розвитку раку у курців тютюну. З цього випливає, що у осіб, залежних від нікотину неправильний спосіб життя може ще більше піддавати ризику розвитку раку легенів.

Доктор Даксія Ю стверджує, що ризик виникнення цього раку можна зменшити, правильно живлячи. Наприклад, люди, які не курять сигарети, але часто вживають в їжу ненасичені жирні кислоти рослинного походження мають на 8 відсотків менше шансів на утворення злоякісної пухлини, порівняно з тими, які рідко вживають їх.

Доктор Урсула Схваб з Інституту Громадського Здоров’я Університету Східної Фінляндії в Куопіо, звертає увагу на те, що благотворний вплив на здоров’я має не тільки зниження споживання ненасичених жирів тваринного походження, а також збільшення в раціоні вмісту продуктів, багатих вітамінами і мінералами.

Читайте також:  Типи людей, які ризикують отримати захворювання кишківника

Доктор Натан Бергер з Case Western Reserve University and University Hospitals Cleveland Medical Center нагадує, що правильна дієта, багата овочами і фруктами, захищає від різних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання і цукровий діабет, так і різного типу злоякісних пухлин, в тому числі від раку легенів.

Доктор Даксія Ю підкреслює, що у випадку курців кращий спосіб зниження ризику розвитку раку легень є позбавлення від наркоманії, а не тільки дотримання здорової дієти і активний спосіб життя.