ГоловнаНовини Здоров'яЛікарі вказали на чотири порушення сну, які небезпечно ігнорувати

Лікарі вказали на чотири порушення сну, які небезпечно ігнорувати

Стикаючись з порушеннями нічного сну, багато людей схильні їх ігнорувати, поки проблема не загостриться, ставши по-справжньому небезпечною для здоров’я. Лікарями були вказані ті порушення сну, які не можна ігнорувати, – про це пише журнал Times Now.

Безсоння

“Ігнорувати ознаки порушень сну небезпечно, – вони сприяють дефіциту сну, пов’язаному з багатьма хронічними захворюваннями: серцевими патологіями, ожирінням, діабетом 2 типу, підвищеним тиском. Найбільш поширеним видом порушень сну є безсоння однак існують і інші форми, про які слід знати”, – заявила лікарка-неврологиня Ріма Чаудхарі.

Апное уві сні. Для нього характерні тимчасові зупинки дихання-це одне з найнебезпечніших порушень сну, що призводять до падіння рівня кисню в крові. В результаті утруднюється постачання їм головного мозку, що підвищує ризик його патологій, включаючи деменцію, хвороба Альцгеймера.

Читайте також:  Медики назвали 8 найбільш корисних добавок для чаю

“Відчуваючи нестачу кисню, організм порушує сон, щоб людина знову почала дихати. При цьому виникають хропіння, задишка, що змушує прокидатися сильна сухість у роті”, – зауважують лікарі.

Синдром неспокійних ніг. Він змушує відчувати дискомфорт, біль, печіння в ногах, що не дають нормально спати. Ігнорувати дане порушення небезпечно-воно може бути знаком різних захворювань, від неврозу до дуже серйозних, наприклад, захворювань спинного мозку. У жінок розвиток синдрому пов’язаний з підвищеним ризиком смерті від серцево-судинних захворювань.

Параліч сну. Розлад, при якому людина, яка прокинулася не може рухатися або говорити. Дане порушення не вважається особливо небезпечним, проте ігнорувати його все одно не можна – такий параліч може бути проявом нарколепсії, лунатизму, маніакально-депресивного психозу, розладів нервової системи, які потребують лікування. Крім того, людей він сильно лякає: виникають прискорене дихання, посмикування тіла, тривога, паніка.

Читайте також:  Фахівці розповіли, чим замінити антисептики проти коронавірусу

Порушення циркадного ритму. Виникає, коли внутрішній біологічний годинник людини не синхронізований із зовнішніми тимчасовими сигналами. Дане порушення переслідує людей, які з різних причин не сплять ночами. Збій циркадних ритмів корелює з розладами психіки, раковими захворюваннями (зокрема, раком молочної залози).

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News