Французькі вчені виявили нові свідчення можливої швидкої смерті. Йдеться про передчасне виникнення глибоких зморшок на лобі.

Фахівці провели масштабне і довготривале дослідження, в якому брали участь понад 3 000 добровольців у віці від 32 до 62 років. Експеримент тривав 20 років.

Учасників розділили на групи за кількістю зморшок на лобі. Ті, у кого їх не було, отримали нуль балів. Ті, у кого зморшки були виражені сильно, – три бали.

За час дослідження померло 233 людини, і причини смерті були самими різними. Як відзначили вчені, у групи добровольців, на лобі яких були дві і більш глибоких зморшок, ризик смерті десятикратно підвищувався в порівнянні з іншими учасниками.

Читайте також:  Неочевидною ознакою інсульту може бути порушення дихання уві сні

Глибокі зморшки на лобі можуть свідчити про наявність серцево-судинних захворювань, що пояснює летальні випадки у таких людей, відзначили вчені.

Серед тих, чия смерть настала від інфаркту або інсульту, переважна більшість володіли яскраво вираженими зморшками.

Раніше повідомлялося, що медики Каліфорнійського університету з Лос-Анджелеса знайшли спосіб прогнозувати ризик смерті у пацієнтів із серцевою недостатністю протягом 1-3 років.

Вчені знайшли допомагає робити подібний прогноз біомаркер – рівень нейропептиду Y в організмі. У пацієнтів з більш важким фізичним станом нейрони вивільняли більше нейропептиду Y.