Лікарі з США з Медичного центру Health Line попередили про смертельну небезпеку підгнилої цибулі. Суть в тому, що навіть невеликої «відмітини» досить, щоб спровокувати процес розвитку онкологічного захворювання.

Медики нагадали, що продукт містить величезну кількість вітаміну С, антиоксидантів, амінокислот, що знищують хвороботворні бактерії, віруси, гнильні накопичення. Складові цибулі розріджують кров, знижують рівень шкідливого холестерину, усувають бляшки, зменшують ризик атеросклерозу, інсульту, інфаркту. У списку переваг і профілактика захворювань дихальних шляхів, серед яких туберкульоз, бронхіт, трахеїт, пневмонія.

І все ж в підгнилому продукті вся користь для здоров’я обертається смертельною небезпекою. Як пояснюють лікарі, “відмітка” вказує на присутність шару токсичного афлатоксину, який осідає при певних умовах на трав’янистій рослині. Речовина якраз і проявляється у вигляді чорної кірки на зовнішньому покритті цибулини або під нею, що загрожує підвищенням ймовірності розвитку раку печінки.

Читайте також:  Уролог назвав продукти, які є небезпечні для нирок

“Існує ряд причин, які збільшують ризик відкладення афлатоксину на цибулі, серед яких висока вологість і дуже висока температура зберігання, погана упаковка, вплив комах, контакт із забрудненою водою”, – пояснили медики з США.

Варто додати, що отруйна речовина робить свій вплив і на інші органи, причому на найбільш вразливому рівні – клітинному. У найсерйознішому випадку отруєння афлатоксинами може привести до смертельного результату. Ідеальним варіантом є повна утилізація продукту без обрізання підгнилої частини, що стосується і інших продуктів з подібною ознакою.