Їжа здатна провокувати укорочення теломер, що веде до прискорення процесу старіння організму.

Група вчених з іспанського університету Наварри з’ясувала, які продукти прискорюють процес старіння. Про це повідомило видання La Vanguardia. Наукове дослідження було проведено за участю 886 осіб у віці від 57 до 91 року.

Основне завдання було встановити зв’язок між продуктами харчування з довжиною теломер. Теломери це кінцеві ділянки лінійної молекули ДНК, які складаються з повторюваної послідовності нуклеотидів. Варто відзначити, що в 2009 році за дослідження теломер і їх ролі в процесі старіння була присуджена Нобелівська премія.

Після цього науковий інтерес до цієї проблеми виріс. Відомо, що теломери відіграють очевидну роль у вікових змінах клітин і всього організму і в розвитку злоякісних захворювань.

Іншими словами якщо довжина тепломірів зменшується, то організм старіє. Це відбувається з усіма, однак є фактори, які цей процес прискорюють. Іспанські вчені з’ясували, що продукти з високим ступенем обробки приблизно в два рази збільшують ризик укорочення теломер. Вони коротшають при розподілі клітин, що, в числі, пов’язано із запальними процесами в організмі.

До таких продуктів відносяться снеки, напівфабрикати, газовані напої, деякі ковбасні вироби, різні магазинні десерти. Тобто, всі продукти, які пройшли кілька стадій промислової обробки. Як правило, така їжа відрізняється великим вмістом барвників, консервантів, різних підсилювачів смаку та іншими хімічними добавками, великим вмістом солі, шкідливих жирів і швидких вуглеводів.