Рак – це захворювання клітин та органів, яке за своєю природою швидко поширюється. Один із вірних способів лікування цього стану – зловити його на початкових стадіях розвитку. Але рак підшлункової залози через його розташування глибоко всередині тіла, як відомо, важко виявити на самому початку. За даними органів охорони здоров’я, чотири підказки на ногах можуть бути одними з перших ознак захворювання.

Рак підшлункової залози має унікальну здатність викликати гіперкоагуляцію крові. Іншими словами, кров хворих на рак підшлункової залози має аномальну схильність до зсідання, що підвищує ризик утворення тромбів.

Тромб у нозі іноді є одним із перших ознак того, що у когось рак підшлункової залози.

Читайте також:  Ожиріння збільшує ризик високого цукру в крові у 7 разів

“Це називається тромбоз глибоких вен”, – пояснює орган охорони здоров’я. «Симптоми можуть включати біль, набряк, почервоніння та підвищення температури у ураженій нозі. Іноді частина тромбу може відірватися і потрапити в легені, що може утруднити дихання або спричинити біль у грудях».

Згусток крові, який потрапляє у легені, відомий як легенева емболія або ТЕЛА, що несе у собі високий ризик смерті.

«Проте наявність тромбу зазвичай не означає, що у вас рак. Більшість тромбів викликані іншими причинами».

Нещодавно увагу дослідників привернуло те, що до 70 відсотків хворих на рак не знають, що вони схильні до більш високого ризику ТГВ, ніж населення в цілому. Це відкриття стало результатом опитування, проведеного Європейською коаліцією хворих на рак (ECPC), під час якого оцінювалася поінформованість пацієнтів та їх знання про ТГВ, пов’язане з раком.

Читайте також:  Вітамінодефіцитна анемія: «зміни особистості» можуть бути спочатку непомітними, але можуть посилюватися

Але крім того факту, що цей стан важко виявити на ранній стадії, рак підшлункової залози також, як відомо, важко піддається лікуванню. Це робить рак підшлункової залози смертоносним видом раку в організмі.