Судинні зірочки на обличчі можуть бути зовнішнім проявом прихованих процесів, характерних для різних хвороб, повідомила лікар імунолог Ксенія Бочарова.

Лікарка розповіла в інтерв’ю, що судинні зірочки на обличчі (купероз) виникають, коли судинні стінки виявляються дуже тонкими – в результаті кров починає просвічувати, викликаючи характерну «павутину» на шкірі. Кандидат медичних наук зазначила, що поява таких зірочок спостерігається при розвитку ряду захворювань.

“Найчастіше купероз спостерігається у пацієнтів з ендокринними хворобами і метаболічними проблемами, наприклад, при цукровому діабеті і подагрі”, – поділилася медикиня.

Іншими патологіями, при яких на обличчі виникають судинні зірочки, є серцево-судинні захворювання, хвороби нирок, продовжила Бочарова.

Читайте також:  Названо особливо шкідливий продукт для людей із підвищеним рівнем холестерину

Сучасні методи косметології дозволяють позбутися від некрасивих судинних утворень на обличчі, але лікар попередила: попередньо важливо обстежитися, перевірити кров і сечу, стан серця, виконати УЗД. Необхідно переконатися, що відсутня будь-яке захворювання, і лише потім проводити естетичну корекцію.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News