Здоровий сон, на думку лікарів, має тривати щонайменше 8 годин на добу. Вчені провели низку досліджень, що дозволили зрозуміти, чому людина прокидається розбитою.

Недотримання режиму сну та відпочинку загрожує ослабленням імунітету та розвитком низки серйозних патологій, пов’язаних, насамперед, із серцево-судинною та нервовою системою. Систематично людина, що не висипається, стає дратівливою, у неї падає працездатність і спостерігаються перепади настрою.

Одна з причин хронічного недосипання – недотримання температурного режиму. Людина довго не може заснути, якщо в кімнаті задушливо чи, навпаки, надто холодно. Оптимальний показник – не більше +18 градусів (взимку та восени). Сон у прохолодній кімнаті сприяє прискоренню процесів вироблення мелатоніну.

Друга причина недосипання – переїдання перед сном. Вчені стверджують, що лягати спати треба з порожнім шлунком. Перетравлюючи їжу, організм витрачає багато енергії, сита людина довго не може заснути.

Третя причина – висвітлення. Згідно з результатами анонімного опитування, більшість людей, які взяли в ньому участь, можуть заснути лише у темряві. Заважати може навіть світло від монітора чи екрана смартфона.

Четверта причина – сон наодинці. Багато сімейних пар погано засинають один без одного. Якщо один із подружжя, наприклад, у від’їзді, то другий відчуває занепокоєння і не може заснути. П’ята причина недосипання – гаджети. Щоб сон був глибоким, не рекомендується, лежачи у ліжку, користуватися смартфоном. Світло, що випромінюється від екрану – синє, дратівливе. Він також пригальмовує процес вироблення мелатоніну.