Шкоду здоров’ю людини можуть заподіяти не тільки хвороби, але і повсякденні речі, наприклад, взуття.

За словами лікарів, особливо небезпечне для здоров’я ніг взуття з каблуком-шпилькою висотою більше шести сантиметрів. Такі туфлі носити на постійній основі не можна.

Справа в тому, що у жінки, що встала на підбори, центр ваги зміщується вперед. Щоб зберегти баланс, тілу доводиться міняти положення кісток, органів і хребців. При постійному носінні таких каблуків всі ці зміни отримують статус хронічних, а наслідки таких змін — плоскостопість, натоптиші, болі, варикозне розширення вен. Високі підбори — це взуття «на вихід», підкреслюють експерти.

Не меншу небезпеку представляють взуття на плоскій підошві – всі ці настільки улюблені народом шльопанці, в’єтнамки і уггі. Вони не дають необхідної опори, тому гуляти в них по асфальту шкідливо. Більш того, через плоску підошву виникає перенапруження м’язів стопи, гомілки і попереку. Може з’явитися головний біль і біль в спині. Місце і час шльопанців — пляж, басейн, аквапарк, баня, та й то лише на час, який потрібно, щоб дійти, приміром, від моря до готелю.

Занадто вузьке взуття деформує стопу. Його власники ризикують набути кісткові нарости, набряки, передавлювання стопи.

Фахівці відзначають, що, всупереч усталеній думці, ортопедичне взуття і устілки можна носити тільки за приписом лікаря.