Гастроентеролог Нурія Діанова розповіла, що деяка одяг протипоказана людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Наприклад, жінкам не варто носити джинси з високою талією і сильно обтягуючі речі.

Лікарка зазначила, що такий одяг підкреслює фігуру, проте викликає дискомфорт при хворобах шлунково-кишкового тракту. Зокрема, при загостренні гастриту джинси з високою талією можуть посилити болі.

“Гастрит – це область талії, а високі джинси тиснуть на рівні пупка”, – розповіла лікарка. “Якщо людина ходить, це не сильно впливає на стан, але як тільки ми сідаємо, відбувається тиск на цю область, внутрішньочеревний тиск підвищується, відповідно йде тиск на шлунок”, – цитує її радіо Sputnik.

За її словами, якщо в цей момент відбудеться загострення гастриту, болі можуть стати сильнішими. Крім того, слід уникати такого одягу при рефлюксі, так як тиск на область пояса може спровокувати сильну печію, попередила Діанова.

Також дискомфорт можуть викликати тугі пояси та інші обтягуючі речі. “При ерозії, виразках і рефлюксах рекомендується відмовитися від тугих ременів і тугий одягу”, – підкреслила медик. Вона додала, що дуже обтягуючі блузки, сукні-футляри та інший подібний одяг не дають простору для руху живота, тому сидіти в ній набагато складніше, ніж ходити.