Тривожні почуття корисні, якщо не блокувати їх, а вміти з ними працювати, вважає професор психології та нейронаук Міського університету Нью-Йорка Трейсі Денніс-Тіварі. Психолог дала кілька порад, як правильно впоратися зі своїми емоціями.

Тривога спонукає нас сподіватися і бути наполегливішими в досягненні цілей, зазначає Трейсі Денніс-Тіварі у своїй статті на Next Big Idea Club. Це почуття загострює нашу увагу, допомагає долати перешкоди, мотивує нас бути більш товариським і сприяє творчості.

Нові дослідження показують, що тривожні люди активніше соціалізуються, а спілкування – найкращий спосіб боротьби зі стресом. Крім того, у таких людей зростає здатність вирішувати проблеми, їхній мозок активізується і здатний зробити більше ідей та варіантів вирішення завдань.

Проблема тривоги полягає не в ній як такій, зазначає психолог, а в тому, що ми вважаємо це почуття негативним і намагаємося його заглушити. Ставлення до занепокоєння, як до хвороби, заважає нам використовувати це почуття собі на благо.

Тривога є сигналом початку активних дій. Якщо прислухатися до себе і знайти джерело цього почуття, нам стане зрозуміло, які кроки потрібно зробити. Так, якщо причина тривоги – загострення гастриту, то ви запишетесь на прийом до лікаря та занепокоєння зменшиться, бо ви на правильному шляху, зазначає психолог. Але якщо ви заглушатимете тривогу, не намагаючись розібратися в її причинах, то вона тільки посилюватиметься.