Після їжі багато хто починає відчувати сонливість і бажання «подрімати пів годинки». Як пояснили фахівці, це відбувається через те, що кров починає йти від усіх органів і направляється до травної системи. В результаті мозок починає відчувати втому і» хотіти спати”, що може мати неприємні наслідки для здоров’я.

Однак, всупереч поширеній помилці, зовсім необов’язково, що такий сон спровокує набір зайвої ваги. На це може вплинути тільки кількість з’їдених калорій. Проте післяобідній відпочинок загрожує своїми проблемами, головною з яких є труднощі з травленням, повідомляє New Health Advisor.

В першу чергу, може почати турбувати печія. Цей стан з’являється, коли надлишок шлункової кислоти потрапляє в стравохід або горло, що призводить до відрижки і появи кислого присмаку в роті. Як правило, спровокувати її може положення лежачи.

Читайте також:  Відомий напій назвали одним з кращих для зниження тиску

Ще однією неприємністю вважається кислотний рефлюкс, який виникає, коли клапан, розташований між шлунком і стравоходом, повністю не закривається. Шлункова кислота також потрапляє в горло і пошкоджує слизові оболонки, що пізніше може спровокувати подальші ускладнення.

Іншим наслідком звички поспати після їжі є інсульт. Згідно з дослідженням, проведеним грецькими вченими, люди, який лягали спати через кілька годин після вечері, набагато рідше стикалися з інсультом. На думку дослідників, це може бути викликано декількома причинами. Згідно з першою теорією, кислотний рефлюкс пов’язаний з апное уві сні, яке, як відомо, може привести до цього смертельного стану. Згідно з іншою, через посилену роботу організму під час перетравлення їжі, в крові змінюється рівень цукру, артеріального тиску і холестерину, що також з часом призводить до нападу.

Читайте також:  5 причин того, чому жир залишається на животі

У зв’язку з цим медики попереджають, що найкраще лягати спати через дві-три години після прийому їжі. Таким чином можна поліпшити не тільки травлення, але і підтримати здоров’я організму в цілому.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News