Особливості харчування можуть бути значущим фактором, що сприяє появі поліпів в кишечнику, – про це розповіла лікар-гастроентеролог Ольга Смирнова, яка також назвала найбільш небезпечні в цьому плані продукти.

У своєму Instagram лікарка торкнулася теми появи в кишечнику поліпів-можливих провісників колоректального раку (раку прямої і товстої кишки). За словами Смирнової, у розвитку злоякісних пухлин кишечника провідну роль відіграють аденоматозні поліпи. Найбільш часто вони виникають у віці 40-60 років, і в більшій кількості випадків їх виявляють у чоловіків.

Фахівчиня зазначила, що однією з обставин, що сприяють появі колоректальних поліпів, є раціон харчування, в якому переважають рафіновані продукти. До таких, наприклад, відносяться продукти з очищеного зерна – випічка, хліб, макарони з білого борошна, манка, рафінована соняшникова олія. Їх загальна відмінна властивість – вкрай низький вміст харчових волокон або відсутність клітковини. Харчування, яке переважно складається з таких продуктів, за словами лікарки, сприяє запорам, тривалому стазу кишкового вмісту.

Смирнова додала, що поява поліпів в кишечнику практично завжди характеризується безсимптомним перебігом, виявити їх можна тільки при проведенні колоноскопії. Якщо в сім’ї є випадки раку кишечника, необхідно обговорити з лікарем необхідність даної процедури в профілактичних цілях, оскільки спадковість також є фактором впливу на формування поліпозних утворень.