Низька інформованість про причини розвитку і способи лікування раку часто призводить до того, що люди прислухаються до помилок, а це в підсумку може призвести до пізньої діагностики хвороби і супутніх проблем. Лікарі-онкологи назвали найбільш поширені міфи про онкологічні захворювання, яким не варто сліпо довіряти.

В першу чергу міфом медики називають твердження, що тривалість життя після проведеного лікування у людини з онкологією складає близько 5 років. Статистичні дані показують, що це не відповідає дійсно і близько 60% пацієнтів живуть значно довше, але при цьому вирішальним фактором все ж таки стає своєчасне діагностування раку і, відповідно, більш ефективне лікування. Також міфом є переконання, що куріння рідше забруднення навколишнього середовища провокує появу пухлин. За словами фахівців, у 87% завзятих курців лікарі виявляють онкологічні захворювання легень, причому до цієї категорії відносяться як активні «любителі тютюну», так і пасивні.

Читайте також:  Лікар назвала найкращі продукти для природної детоксикації організму

Ще один міф відноситься до розвитку раку грудей. На появу новоутворень в цій області ніяк не впливає застосування мила, шампунів чи інших засобів гігієни, а рак головного мозку не розвивається внаслідок частого користування гаджетами. Також низька ймовірність онкології спадковим шляхом. Якщо хтось із близьких родичів страждав від раку, то у інших членів сім’ї шанси захворіти аналогічною хворобою рівні 5-10%.