Деякі дослідження показують, що приготування їжі на олії може бути більш небезпечним, ніж приготування з використанням насичених жирів.

Звички, пов’язані з кулінарією, впливають на схильність людей до раку. Є дослідні дані, які показують, що чотири кулінарні олії при термічній обробці виділяють токсичні хімічні речовини, пов’язані з хворобою

«Деякі з’єднання, що виділяються з чотирьох натуральних масел, можуть бути токсичними для організму. З цієї причини такі олії не слід використовувати для смаження продуктів. Зокрема, кукурудзяна, соняшникова, пальмова та соєва олії починають при нагріванні виділяти хімічні речовини, відомі як альдегіди», – констатують вчені.

Зокрема, дослідження, проведене Університетом ДеМонфорту, показало, що страви, обсмажені на олії, містять у 200 разів більше альдегідів, ніж денна норма, рекомендована ВООЗ. Фахівці вважають, що дані речовини окислюються в організмі, при цьому утворюються сполуки, які можуть сприяти зростанню та виживанню ракових клітин.

У свою чергу, інша поширена кулінарна олія – соняшникова – є більш стійкою до смаження: таку олію можна нагрівати до більш високих температур. Однак не можна допускати нагрівання масла до задимлення: воно багате на поліненасичені жири, які при сильному нагріванні розпадаються на альдегіди.

Говорячи про те, які жири є найкращими для приготування їжі, дослідники зазначили: оливкова олія, натуральне сало і вершкове масло пов’язані з набагато меншою кількістю альдегідів, що утворюються в процесі смаження. За словами вчених, олії, що складаються з мононенасичених та насичених жирів, є більш термостабільними.

Крім того, експерти радять не використовувати повторно олію, в якій вже смажилися якісь продукти. Наявні дані свідчать, що олія у разі стає потенційним канцерогеном, підвищуючи ймовірність раку товстої кишки.