ГоловнаНовини Здоров'яЛікарка пояснила, як чай може зашкодити серцю і печінці

Лікарка пояснила, як чай може зашкодити серцю і печінці

Лікар-дієтолог Олена Соломатіна попереджає, що навіть свіжозаварений чай може нашкодити серцю, печінці та іншим органам, якщо він вживається після того, як простояв 15-20 хвилин.

Чай

Споживання чаю, що простояв більше 15 хвилин, може негативно впливати на організм – фахівчиня розповіла про це, посилаючись на дані китайських дослідників. Шкідливий ефект напою лікарка пояснила утворенням плівки, чому сприяють продукти ефірних олій, котрі містяться в чаї.

«У такій плівці присутні органічні сполуки, які окислюються при контакті з повітрям. Ця реакція стимулює виникнення патогенної мікрофлори, а якщо в чаї присутній цукор, її формування значно прискорюється», – наводяться слова лікаря на порталі «Рамблер/доктор».

Читайте також:  Прийом вітаміну С для профілактики застуди може бути небезпечним

Соломатіна повідомила, що чай, випитий після того, як в ньому утворилася плівка, виявиться для організму джерелом токсинів. Ці речовини можуть розноситися кровотоком по різних органах. У деяких випадках вони «завдають удару печінки і серцю».

Лікарка підкреслює, що чай може нашкодити організму, навіть постоявши не дуже тривалий час. Крім небезпечного впливу на печінку і серце, такий напій може згубно позначатися і на стані кишечника, сприяти виникненню алергії.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News