Фахівці відзначили залежність частоти пульсу від потенційної можливості досягти поважного віку.

За твердженням медиків, люди з рідкісним пульсом мають набагато більше можливостей прожити довше тих, у кого ритм серця підвищений.

Цей показник, як правило, не залежить від зовнішніх причин.

“Але це відображає не принцип економії ударів серця, а особливість парасимпатичної, вегетативної та нервової системи, яка надає певний захисний ефект”, — розповіла “КП” лікар-кардіолог, голова Бакулівського центру серцево-судинної хірургії Олена Голухова.

Вона уточнила, що на частоту пульсу слід звертати увагу в молодості, коли організм не має серйозних хронічних захворювань і відповідних придбаних з віком відхилень від норми.

Читайте також:  Здуття живота: чи може хліб спричинити проблеми зі шлунком

Саме в ранньому віці уповільнене серцебиття 48-52 удару в хвилину свідчить про хорошу роботу парасимпатичної нервової системи.

Такий пульс, як правило, зустрічається у спортсменів.

Але ось в літньому віці настільки уповільнене серцебиття вже не є позитивною якістю. Тому пацієнтам з рідкісним пульсом призначають ліки – антиаритміки і навіть ставлять кардіостимулятори.

При цьому лікар-кардіолог категорично відкинула існуючий міф про те, що кожній людині відведено на все життя певну кількість серцевих скорочень. Після чого важливий орган перестає працювати і настає смерть.