Багато людей турбуються про розвиток деменції, оскільки поки що достовірно невідомо, чому це відбувається і як запобігти хворобі. Клінічна статистика показує, що підтримка оптимального кров’яного тиску, відмова від куріння, відсутність надмірної ваги, здорове харчування та регулярні фізичні вправи, схоже, відіграють певну роль у профілактиці деменції.

На думку фахівців, одним із ключових прийомів їжі є сніданок. “Це можливість забезпечити організм поживними речовинами, які можуть уповільнити старіння та відстрочити розвиток хронічних захворювань, таких як деменція, у пізніші роки”, – розповів лікар-дієтолог Джастін Чан. Експерти виділяють п’ять ранкових харчових навичок, які можуть зміцнити здоров’я мозку.

Перекусіть волоськими горіхами

Коли немає часу на повноцінний сніданок, лікарі рекомендують взяти з собою жменю волоських горіхів, якими можна перекусити і на шляху на роботу, і в офісі. “Волоські горіхи є відмінним джерелом ALA (α-Ліноленової кислоти), форми омега-3 жирних кислот. Ви отримуєте 2,5 г на унцію (приблизно 30 г) цих горіхів, які стимулюють роботу мозку і можуть зіграти роль у боротьбі з деменцією” – пояснила дієтолог Моллі Хембрі.

Варені яйця на сніданок

Дослідження показали, що у дітей, які їдять яйця з жовтками, покращуються короткострокове навчання, увага та пам’ять у порівнянні з дітьми, які їдять яєчні білки або йогурт.

Крім того, яйця також можуть допомогти людям похилого віку поліпшити роботу мозку. Такого висновку вчені дійшли в ході дослідження за участю 25 тис. осіб віком від 30 до 70 років. Фахівці виявили зв’язок між споживанням яєць та зниженням ризику деменції, зокрема хвороби Альцгеймера.

Зробіть вівсянку своєю ранковою кашею

Низькі рівні у сироватці крові певних поживних речовин, таких як фолієва кислота, вітамін Е та флавоноїди, пов’язані з поганою когнітивною функцією, втратою пам’яті та розвитком деменції, пояснила дієтолог Таня Фрейріх. За її словами, усім своїм клієнтам вона рекомендує снідати цільнозерновою вівсянкою, яка є відмінним джерелом вітамінів групи В, включаючи фолієву кислоту та вітамін B12. Щоб посилити користь каші, фахівець радить додавати до неї горіхи, насіння льону, чіа, гарбуза, соняшника, а також ягоди та фрукти.

Фруктовий смузі

Відмінна ранкова звичка, особливо для любителів пропускати сніданок – пити фруктовий коктейль вранці. Головне правило – він має бути приготовлений за всіма канонами здорового харчування. Лікарі рекомендують додавати в такій смузі ягоди та листові зелені овочі. За їхніми словами, це дві корисні для мозку групи продуктів, які показали, що їхнє регулярне споживання знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 53%.

Тримайте шкідливі вуглеводи поза сніданком

Найчастіше ранковий чай чи кава супроводжують пончик, печиво чи солодка булочка. “У короткостроковій перспективі випічка, приготовлена ​​з надмірною кількістю рафінованого цукру та насичених або трансжирів, може уповільнити роботу мозку та викликати розумову втому через постійні стрибки рівня глюкози”, – попередила дієтолог Тріста Бест.