Широко відомо, що в світі збільшується стійкість до мікробів. Через цей фактор щороку в світі гинуть понад 700 тисяч людей і ситуація буде тільки погіршуватися. Супербактерії по-науковому називають інакше – бактерії з множинною лікарською стійкістю. Це означає, що їх не беруть ніякі відомі антибіотики. Найчастіше це пов’язано з неконтрольованим прийомом антибіотиків. Якщо робити цього без показань лікаря або з недотриманням дозування, то велика ймовірність зіткнутися з подібною проблемою. Які ж бактерії є такими і найнебезпечнішими для здоров’я людини? Розповімо в нашому матеріалі.

Згідно з даними звіту CDC за 2019 рік, всі резистентні бактерії поділяють за ступенем ризику:

  • Clostridioides difficile. Провокує запальний процес і ураження товстої кишки.
  • Acinetobacter. Через цю супербактерії виникають пневмонії, брохіоліт, транхеобронхіт, гнійні інфекції легенів та інші хвороби.
  • Candida auris. Це грибок, що викликає кандидоз стравоходу, ротової порожнини.
  • Enterobacteriaceae. Також провокує розвиток пневмонії, недуги сечовивідних шляхів, мозкових оболонок, суглобів і так далі.
  • Neisseria gonorrhoeae. Як, мабуть, зрозуміло з назви бактерії, це небезпечний збудник гонореї.

Також стійкість до антибіотиків має золотистий стафілокок, деякі типи Candida, пневмокок, Mycobacterium tuberculosis, сальмонела, ентерококи, синьогнійна паличка, шигелла.

Пам’ятайте, що це не означає, що дані бактерії ніколи не знищуються антибіотиками. Важливо грамотно підібрати курс лікування, щоб вирішити виниклі проблеми зі здоров’ям.

Але, зрозуміло, набагато простіше і ефективніше захиститися від проникнення всередину будь-яких бактерій. Вони можуть передаватися різними шляхами – наприклад, при переливанні крові, контакті з біологічними рідинами, статевому контакті. Найкраще – не стикатися з кров’ю та іншими біологічними рідинами і обов’язково мити руки і користуватися антисептиком після зіткнень з іншими людьми.

Також важливо займатися профілактикою антибіотикорезистентності. Для цього не потрібно займатися самолікуванням і при будь-якої найменшої хвороби починати прийом серйозної артилерії. Антибіотики можна приймати тільки з призначення лікаря, застосовуючи коротку схему лікування, чітко дотримуючись інструкції до препарату. Грип та інші вірусні інфекції не привід приймати антибіотики. Будьте уважні до свого здоров’я і все буде добре!