У пацієнтів, які перехворіли на легку або середню форму коронавірусу, період відновлення легень становить до 2-3 місяців.

Як розповіла ТСН лікарка-фтізіопульмонологиня Київської міської клінічної лікарні №5 Анна Анікєєва, якщо легка форма, то легені відновлюються повністю, а якщо важка пневмонія, то можуть залишатися рубцеві фіброзні зміни, на кшталт шрамів на шкірі.

“Чи має це якісь наслідки? Найімовірніше, відтерміновані. Тобто шрами зменшують поверхню легень, котра проводить кисень. З віком може з’являтися задишка. Але це тільки в разі, якщо людина перехворіла важко”, – зазначила вона.

За словами Анікєєвої, пацієнти, які мали важку форму COVID-19, можуть довше потребувати кисню і навіть амбулаторне лікування продовжувати вдома з кисневим концентратором.

Читайте також:  Про що говорить раптове бажання з'їсти щось кисле, солодке або солоне?

“Час перебування на конценраторах різне: від декількох днів до тижнів”, – зазначила вона.

Для відновлення лікарка порекомендувала прогулянки на свіжому повітрі, збалансоване харчування, дихальні вправи: видих через прикриті губи.

“Але найголовнішою і фізіологічно близькою є ходьба. Спокійні прогулянки лісом”, – додала Анікєєва.

Що стосується харчування, то фізіопульмонологиня радить вживати різноманітну їжу, збагачену вітамінами і рослинними жирами, наприклад, рибу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News