Міру потрібно дотримуватися у всьому, особливо – при вживанні алкоголю, кажуть лікарі. Вони дали кілька порад перед Новим роком і попередили про шкоду самого, за їх твердженням, п’янкого напою.

Йдеться про шампанське. За словами опитаних РІА Новини фахівців, один-два келихи цього напою можна дозволити собі в Новий рік, в подібних кількостях шампанське здатне принести користь, оскільки розслабить і дасть позитивний психологічний ефект. Однак якщо перевищити норму, то потрібно бути готовим до того, що його позитивна дія перейде на шкоду.

Науковий співробітник ФГБУН “Фіц харчування та біотехнології”, кандидат фармацевтичних наук Ганна Кошечкіна попередила, що ігристе вино швидше за інші напої “вдаряє в голову”. Причиною тому – вуглекислий газ, що прискорює процес сп’яніння.

Читайте також:  Певна обробка продуктів веде до утворення канцерогенного акриламіду

Крім того, цей алкогольний напій протипоказаний людям з хронічними хворобами, а також вагітним і годуючим жінкам, підліткам і людям з індивідуальною непереносимістю шампанського, додала Кошечкіна. Вона пояснила, що ігристе вино можна легко замінити лимонадом або газованою водою з яблучним соком.