Мозок людини – дивовижний орган, який є центром управління функціональністю всього організму, він контролює думки, почуття, процес запам’ятовування. Дуже важливо піклуватися про його працездатність, насичуючи корисними мікроелементами. Серед інших факторів, здоров’я мозку залежить від продуктів, що вживаються людиною. Фахівці представили список найбільш корисних інгредієнтів, що забезпечують життєздатність головного органу.

Фахівці розповіли, раціон кожної людини повинен бути різноманітним: деякі продукти харчування (кава, фрукти, овочі) містять антиоксиданти, які захищають мозок від окисних стресів, а горіхи, яйця, риба сприяють його розвитку і здатність запам’ятовувати.

Особливо корисні для даного органу – яблука і броколі. Спаржева капуста багата вітаміном К і бором, які володіють протизапальними і актиоксидантними ефектами. У гарбузовому насінні містяться мікронутрієнтів, включаючи магній, мідь, цинк, залізо, не менш важливі для нормальної роботи мозку. Продукти, багаті вітаміном З, захищають клітини від ушкодження вільними радикалами. Ягоди чорниці, завдяки вмісту антиоксидантів, що сповільнюють процес старіння мозку, поліпшують пам’ять.

Наситити головний людський орган омега-3 кислотами, які сприяють виробництву нейронів, допоможе жирна риба. Компоненти, що містяться в цьому продукті, уповільнюють вікові перетворення мозкової активності, позитивно впливають на настрій. Горіхи є джерелом клітковини, вітаміну Е і корисних жирів, тому теж повинні бути присутніми в раціоні, як і яйця, до складу яких входять холіни і вітаміни групи В.

Дуже корисні для роботи мозку – кава, покращує увагу і знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера, а також зелений чай, що містить допомагає розслабитися L-теанін. Куркумін – активна речовина куркуми має протизапальний ефект і пом’якшує, як і шоколад, симптоми депресії, підвищує настрій.

Джерело: МедікФорум