Еекспертка ФМБА Юлія Кочанова розповіла, які продукти не можна вживати при прийомі антибіотиків та інших медичних препаратів. У списку опинилися, алкоголь, молочні продукти та інші.

Алкоголь першим потрапляє в список заборонених продуктів при вживанні антибіотиків. Його не можна застосовувати не тільки при використанні цих речовин, але і при лікуванні будь-якими іншими медичними препаратами. Крім того фахівці рекомендують зменшити кількість молочної продукції, так як через високий вміст кальцію знижується ефективність ліків. Також не можна приймати продукти цієї категорії з аспірином, оскільки велика ймовірність розвитку запальних процесів в слизовій.

Продукти з високим вмістом калію не можна поєднувати разом з медикаментами, що знижують тиск. А точніше краще відмовитися від шпинату, бананів, томатної пасти, картоплі на час лікування. Солодка газована вода в поєднанні з знеболюючими і ібупрофеном можуть викликати токсичний шок.

Страждаючим від бронхіту і астми варто відмовитися від кави, чаю та енергетиків, як стверджує лікар. Ці напої багаті кофеїном і сильно впливають на нервову систему. Антигістамінні препарати не можна запивати такими соками: яблучний, грейпфрутовий і апельсиновий. А якщо антидепресанти містять інгібітори моноаміноксидази, то в раціоні харчування потрібно буде знизити кількість сиру, квашеної капусти і солоних приправ.

Також терапевт порадила запивати всі ліки виключно водою. Інші рідини можуть знизити ефективність препаратів.