Чай з перцевої м’яти — це чудовий освіжаючий напій, здатний підвищити ваше здоров’я в цілому. Справа в тому, що він володіє безліччю лікувальних властивостей, таких як: поліпшення травлення, зменшення болю в животі і усунення деяких запалень. Гарячий чай розслабить тіло і розум, допоможе позбутися запаху з рота, а також призведе до втрати ваги і зміцнення імунної системи. Його вплив на травну систему значно, і базовий елемент ментолу в цьому чаї, можливо, є найбільш цінною частиною його органічної структури.

Що таке чай з перцевої м’яти

Цей напій є настоєм, зробленим з листя перцевої м’яти, і споживається у вигляді чаю. Коли ви змішаєте листя м’яти з тизаном (вливання), ви отримаєте вдвічі корисний засіб. Ця речовина не містить кофеїн, тому людям, які страждають від безсоння, буде корисно пити цей заспокійливий чай перед тим, як лягти в ліжко.

Наукова назва перцевої м’яти — Mentha piperita, і насправді це суміш між водною м’ятою і звичайною. Ця рослина є рідною для Європи, але широкий спектр застосування зробив перцеву м’яту глобальним товаром. Олія цієї рослини використовується як ліки, особливо при лікуванні синдрому роздратованого кишечника.

Ментоловий аромат приваблює безліч цінителів хороших напоїв, що робить його одним з найбільш популярних сортів чаю в світі.

Користь для здоров’я

Чай, як відомо, заспокоює нерви, допомагає вибратися з депресії, але якими ще властивостями володіє цей широко доступний напій? Давайте розглянемо деякі з лікарських застосувань чаю з м’яти перцевої.

Зменшення симптомів лихоманки

Коли ми думаємо про різкий, прохолодний ефект ментолу, ми не завжди згадуємо про гарячу чашку чаю. Тим не менш чай з перцевої м’яти містить ментол в якості основного компонента, тому вживання напою може викликати потіння, в той час як ментол охолоджує ваше тіло всередині. Такий ефект може суттєво позбавити вас від мук лихоманки і зменшити пов’язане з нею запалення і дискомфорт.

Поліпшення травлення

Протягом тисячі років масло і чай з перцевої м’яти використовуються, щоб подолати різні травні і шлунково-кишкові захворювання. Археологічні дані фактично показують, що перцева м’ята застосовується в якості харчової добавки протягом 10 000 років. Цей напій вважається «вітрогінним», оскільки він допомагає виводити газ з організму при його накопиченні, не викликає здуття живота, судоми і дискомфорт у шлунку. Настій на м’яті перцевій також стимулює потік жовчі, що збільшує швидкість і ефективність травлення і сприяє здоровій роботі кишечника.

Це не тільки антимікробна, але і знеболювальна субстанція, тому вона зменшує пов’язаний біль в судомах, здуття живота і нетравлення шлунка. Подібний ефект пояснюється заспокійливою дією м’ятного чаю на кишечник і гладкі м’язи травного тракту. Діарея — синдром подразненої товстої кишки і запор можуть бути вилікувані, оскільки він стимулює всю систему до оптимальних рівнів активності.

Запобігання нудоти і блювоти

Коли справа доходить до хвороби, мало що буває неприємно, ніж відчуття нудоти. Чай з перцевої м’яти є спазмолітичною речовиною, тобто він зменшує прояви цієї недуги навіть у разі плавання на човні або далеких подорожей. Це також запобігає шлунковий біль і нудоту.

Лікування респіраторних розладів

Як спазмолітик, чай з перцевої м’яти може звільнити вас від дратівного відчуття в горлі або дихальних шляхах, що тільки провокують кашель, тим самим посилюючи стан. Послаблюючи м’язи горла і грудей, ви можете усунути симптоми застуди або грипу.

Підвищення імунітету

Чай з перцевою м’ятою володіє властивостями притупляти негативний вплив бактерій, які є причиною таких захворювань, як лихоманка і кашель. Щоб полегшити або уникнути проявів хвороби досить проводити профілактику попиваючи м’ятний настій. Корисні мікроелементи, такі як вітамін В, калій, антиоксиданти і кальцій можуть забезпечити ваше тіло поживними речовинами для боротьби з недугами і підтримувати баланс здоров’я.

Усунення поганого дихання

М’ята, містить ментол і володіє антибактеріальними властивостями, додасть свіжий і здоровий запах з рота при регулярному її споживанні у вигляді чаю. Так що забудьте про жуйки, вживання яких на голодний шлунок, може привести до виразки.

Попрощайтеся із зайвою вагою

Аромат олії м’яти перцевої та її органічних компонентів може допомогти вам контролювати апетит, тому вам вдасться зменшити переїдання, а потім і запобігти ожирінню. Тому завжди тримайте на столі баночку з цим маслом, і ви навіть не помітите, як мало його знадобитися, щоб насититися.

Забудьте про стрес

Це, мабуть, найпоширеніша причина вживання м’ятного чаю — в якості антидепресанту. Природний седативний і спазмолітичний характер ментолу допоможе вам отримати миттєве полегшення від постійного стресу. Протизапальні властивості знизять ваш кров’яний тиск та температуру тіла, а також дозволять вам розслабитися, дозволяючи вашому напрузі піти. Саме тому масло перцевої м’яти настільки популярне в ароматерапії.

Застереження: Хоча чай з перцевої м’яти є потужним лікувальним напоєм, який пропонує широкий спектр позитивних впливів на здоров’я, але все ж він може стати причиною якихось можливих побічних ефектів. Ментол здатний діяти як алерген для деяких людей і викликати печію у інших. Обидві реакції, як правило, м’які, але консультація лікаря про можливі протипоказання буде завжди гарною ідеєю.

Буде корисно завести звичку пити з ранку не каву, а саме чай з перцевої м’яти. Це не тільки зарядить ваш день бадьорістю, але і позбавить вас від зайвого стресу навколишнього світу. Як згадувалося раніше, вживання такого напою відновить загальну позитивну картину стану вашого здоров’я, додасть тілу небувалу силу і почуття поступового оздоровлення.

Джерело: HeadInsider