Експертка заявила, що для здоров’я очей потрібно їсти більше продуктів з вмістом бета-каротину. Їх можна знайти в багатьох магазинах, хоча, наприклад, для ягід зараз не сезон.

“В першу чергу, це чорниця і лохина. Хоч і не сезон, але ніхто не скасовує заморожені ягоди. Їх можна розморозити і з’їсти. Але робити з ягід варення не потрібно – в ньому для очей не залишиться нічого цікавого. Речовини в чорниці і лохині стимулюють мікроциркуляцію крові і харчування очного нерва”, – заявила лікар-дієтолог, нутриціолог Анна Білоусова.

Вона порадила їсти більше моркви, вона покращує “сутінковий” зір. При термічній обробці в її складі поліпшується бета-каротин. Але і в сирому вигляді морква корисна для очей. Дієтологиня також додала, що і жувальна гумка покращує кровообіг і підживлення для очей. Однак жувати її слід в розумних межах”, – уточнила Білоусова.

Читайте також:  Гарбузове насіння оцінене як «потужний засіб» для зниження високого тиску

Бета-каротин у великій кількості також міститься в зелених листових овочах – зеленій цибулі, кропі і петрушці. Але і в цьому випадку необхідно дотримуватися обережності – їх вживання може привести до варикозу і ризику розвитку подагри у людей старше 35 років. Тому є такі продукти дієтологиня радить не частіше пари разів на тиждень.

Джерело: Профиль